A TikTok vezető lobbistája szerint Európában nem fogják betiltani az appot
Bár az Európai Parlament és az Európai Bizottság munkatársai a hivatali eszközeiken nem használhatják azt.
Bár az Európai Parlament és az Európai Bizottság munkatársai a hivatali eszközeiken nem használhatják azt.
Az amerikai kormányzat belengette, hogy a kínai ByteDance vagy eladja a TikTokot, vagy betiltják azt az Egyesült Államokban.
Nemzetbiztonsági kockázatot látnak abban, hogy egy kínai cég ennyi amerikai mobiljának adataihoz hozzáférhet. Korábban már volt próbálkozás a TikTok betiltására az USA-ban, az elbukott, de azóta még jobban a kínai vállalat ellen fordult az amerikai politika.
Megszavazta az amerikai szenátus azt a törvényjavaslatot, amely részlegesen megtiltja a TikTok használatát az amerikai kormányzati munkahelyeken. A benyújtók nemzetbiztonsági kockázatot látnak a kínai hátterű alkalmazásban.
Az amerikai Kongresszus két republikánus tagja a TikTok közösségi oldal betiltását kezdeményezi az Egyesült Államokban a nemzetbiztonság védelmére hivatkozva.
A szövetségi hivatal az Apple-től és a Google-től is azt kérte: söpörjék ki áruházukból a kínai alkalmazást.
December elején kiszivárgott egy olyan dokumentum, amely a TikTok belső rendszerének működését leplezte le, az ebből kitűnő működési elv szerint a TikTok még az eddig ismerteknél is nagyobb hatékonysággal láncolja magához a felhasználókat.
Rövid időn belül másodjára módosítja az amerikai kereskedelmi minisztérium a TikTok amerikai üzletágának eladására megszabott határidőt. Ha az üzlet addig nem köttetik meg, betilthatják a használatát az Egyesült Államokban – ha egyáltalán van még valós szándék a régóta lebegtetett fenyegetés mögött.
Az amerikai kereskedelmi minisztérium szerint két olyan jogi eljárás is folyamatban van az amerikai bíróságokon, amelyet a TikTok betiltása miatt indítottak. Amíg azokban nincs döntés, a szolgáltatás alól sem húzzák ki a szőnyeget.
Egy korábbi döntés értelmében a TikTok november 12-től nem használható az Egyesült Államokban. A szolgáltatást birtokló kínai ByteDance most a bíróságon próbálja meg elérni, hogy kitolják a határidőt.
Hosszabb távon visszafele sülhetnek el a TikTok betiltását kilátásba helyező amerikai intézkedések. A világ legnagyobb közösségi szolgáltatójánál attól tartanak, ha az Egyesült Államok tényleg betiltja a TikTokot, azzal precedenst teremt, és több ország vezetői gondolkodhatnak el, hogy náluk milyen appokat kellene tiltólistára tenni. És akkor a sok minden miatt problémásnak számító Facebook neve is felmerülhet.
Donald Trump támogatja a kínai tulajdonban lévő TikTok videomegosztó alkalmazás egyesült államokbeli működését ezután is lehetővé tevő elvi megállapodást, amelyet az Oracle és a Walmart amerikai cég kötött meg újabban a kínai tulajdonossal, a Bytedance-szel.
Az Instagram fejlesztői régóta dolgoztak már azon a funkción, melyet finoman szólva is az egyre komolyabb konkurenciává előlépő TikTok ihletett. A Reels végre széles körben is elérhetővé vált – az időzítés aligha véletlen.
Hetek óta kétséges, mi lesz a TikTok sorsa az Egyesült Államokban. Most eldőlni látszik a dolog, ami mellett már Kína sem mehetett el szó nélkül.